Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tabele serwisowe - czyli co i kiedy wymienić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Johnny_B, w Twoim wypadku zrobiłbym "dla spokojności" najpóźniej przy 100 tys. i miał z głowy. Oszczędność żadna a spokój ducha zapewniony- za całą resztę zapłacisz....

    Zapytałem o czas potrzebny, bo tak naprawdę pasek po 5 latach też trzeba wymienić, niezależnie od przebiegu.
    It doesn't matter what we're losing
    It only matters what we're going to find!

    Komentarz


    • #27
      A co ile należy wymieniać rozrząd w moim silniku BUD - niestety nie ma tabeli go wyszczególnionego.

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez dobrygrzeswawa

        Teraz dodam coś ze starych zamierzchłych czasów gdy pracowałem w ASO AlfyRomeo i Fiata. Są tam takie fajne motorownie z wariatorem które według zaleceń producenta miały mieć wymieniany rozrząd co 120000km. Żaden ale to żaden do takiego przebiegu nie dojeździł. Przeważnie przy około 60000 następowało zerwanie paska. Nie pamietam czy 1.6 16V były z wariatorem ale te były najsłabsze :wink:

        Pozdr.
        JA tak mam w Fiacie Siena 1.2 75KM napisane, rozrząd co 120tys.
        Ale został wymieniony po 80tys, a olej jak w instrukcji pisze 20tys i po tylu wymieniam :wink:

        Komentarz


        • #29
          dobrygrzeswawa, dobrze napisał dać mu wódki .
          Kto wymienia filtr powietrza co 90 tyś o matko to przepławka długo nie wytrzyma no chyba że oto chodzi żeby więcej części sprzedać. Druga sprawa przecież to zaledwie niecałe 40 zł i nie ma co żydzic kasy bo to się potem czkawką odbija.


          Zamieszczone przez marektbg
          A co ile należy wymieniać rozrząd w moim silniku BUD - niestety nie ma tabeli go wyszczególnionego.
          ogólnie co 90 tyś lub raz na 5 lat.


          Johnny_B, dla spokojności co 90 tysi wymień wszystko rolki napinacz i pompa wody.
          [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez kropeck
            działa dla wszystkich pojazdów grupy VAG).
            nie ma się co podniecać, pewnie te informacje pochodzą od niemieckich "inżynierów"...a u nich paliwo jak i powietrze zapewne czyściejsze niż gdziekolwiek indziej :szeroki_usmiech

            Komentarz


            • #31
              dzieki panowie, tak zrobie

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
                - wymiana paska rozrządu od RM 2007 co 150000km- co dziwne w np. BJB i BKD jest ten sam okres a chyba nie muszę pisać że pasek dwa razy bardziej cierpi w 16V - moje zdanie każdy zna ponieważ lubię "dmuchać na zimne" i zalecam wymianę co 90000km lub przy łagodnej jeździe co 100000km
                - wymiana rolki napinacza od RM 2007 co 300000km- kolejne debilne zalecenie bo inaczej tego nie da się nazwać. Czy te rolki są przynajmniej z tytanu albo może diamentowe chyba nie. Rolka jeśli w ogóle dojeździ do takiego przebiegu będzie kwadratowa :wink: - wymiana wszystkich rolek razem z paskiem rozrządu i pompą wody.
                Pozdr.
                A jak to wygląda w silniku BXE z 2006 roku?

                Komentarz


                • #33
                  natash, w pierwszym poście masz napisane.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #34
                    Wiem, ale kolega "dobrygrzeswawa" odniósł się do tych tabel, nie wspominając o silniku BXE.

                    Co oznacza RM 2007?

                    Komentarz


                    • #35
                      Co oznacza RM 2007?
                      RM = Rok Modelowy
                      Było, minęło:
                      RS Look @ 198KM/283Nm by Unitronic.

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
                        - wymiana paska rozrządu od RM 2007 co 150000km- co dziwne w np. BJB i BKD jest ten sam okres a chyba nie muszę pisać że pasek dwa razy bardziej cierpi w 16V - moje zdanie każdy zna ponieważ lubię "dmuchać na zimne" i zalecam wymianę co 90000km lub przy łagodnej jeździe co 100000km
                        - wymiana rolki napinacza od RM 2007 co 300000km- kolejne debilne zalecenie bo inaczej tego nie da się nazwać. Czy te rolki są przynajmniej z tytanu albo może diamentowe chyba nie. Rolka jeśli w ogóle dojeździ do takiego przebiegu będzie kwadratowa :wink: - wymiana wszystkich rolek razem z paskiem rozrządu i pompą wody.
                        Pozdr.
                        Z tym 150Kkm to jest lekkie nieporozumienie. Wymiana max po 120Kkm dla bezpieczeństwa, do kompletu napinacze i rolki prowadzące.
                        [center:a5df0a9dad]

                        [/center:a5df0a9dad]

                        Komentarz


                        • #37
                          Teraz ogólnie jest taki kierunek niestety (oleje, filtry, płyny, świece) - wydłużanie okresów. Ja jakoś nie mogę się przekonać do tego.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #38
                            Silniki BXE to wymiany tak samo jak te wymienione przez "dobrygrzeswawa"

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
                              Większość bezsensownych zaleceń koledzy sami wyżej odszyfrowali.
                              Skoro odgrzewacie....

                              Nie ukrywam, ze jestem zwolennikiem zalecen konstruktorow bo nie wierze w teorie spiskowe, a juz na pewno nie producentow samochodow. Kiepski bylby to interes gdyby zakladali okresy konserwacyjne przyczyniające się do wczesnego wyeksploatawania samochodu / silnika. Nikt rozsądny by takiego auta drugi raz nie kupil, a jak zrozumialem kolegow do tego mialo by to sabotowanie prowadzić. Wiec nie ma tutaj logiki.

                              Z drugiej strony, to są TYLKO zalecenia, więc krotsze okresy wymian na pewno nie zaszkodzą ale czy pomogą? Wg mnie nie ale moze ktos sie zetknął z jakimiś rzetelnymi eksperymentami, ktore moglby cos wiecej na ten temat powiedzieć..

                              Komentarz


                              • #40
                                Doczytałem że co 2 lata lub 60kkm trzeba wymienić:
                                - płyn hamulcowy
                                - płyn chłodniczy
                                - płyn wspomagania ?!?!

                                Jakieś opinie na ten temat?

                                Komentarz


                                • #41
                                  Płyn hamulcowy - w O1 wymieniłem po kupnie, w Pugu po 8 latach od wyjazdu z salonu dla własnego komfortu.
                                  Płyn chłodniczy - jeśli analiza wypada OK (temp zamarzania) to nie ruszam.
                                  Płyn wspomagania - w Pugu 9 lat i wspomaganiu nic nie dolega, w O1 też nie zmieniałem i wątpię aby było.
                                  Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                  Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez natash
                                    - płyn wspomagania ?!?!
                                    w O2 nie ma
                                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Mam O1 z 7.2005. Chociaz temat dotyczy mlodszych gablot to dorzuce, ze wlasnie wymienialem po raz piewszy pasek (ze wszystkimi dodatkami i pompa) i nie bylo widac oznak zuzycia (jesli takowe mozna dostrzec). Zalecane po 180tys a ja mam nalate rowno 100t ale dochodzi siodmy rok uzytkowania a guma starzeje sie dlatego wymienilem. Do tego plyn chlodn tez pierwszy raz. Oleje co 28-30 bo 2/3 to autostrady w N.
                                      PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Może się komuś przyda. Mam zmienny okres przeglądów.
                                        Olej wymieniałem po 1500 km (tak na wszelki wypadek), 27000 km i teraz będę wymieniał przy 56000. Olej zalewany wg niektórych badziewiem zwanym Castrol Edge 5W30 .
                                        Filtr powietrza wymieniłem przy 55000 km (dwa i pół roku używania). Przepływomierz jeszcze nie padł :lol:
                                        Filtr przeciwpyłkowy wymieniany co roku bo faktycznie syfu w nim zawsze sporo.
                                        Wymianę płynu hamulcowego po dwóch latach olałem, wymienię po 3.
                                        Rozrząd nie chrobocze pomimo, że rok produkcji silnika to 23 marca 2010 czyli teoretycznie z felernym napinaczem. SAP i serwis twierdzą, że samochód nie podlega żadnej akcji serwisowej/naprawczej.
                                        Generalnie samochód się nie rozpadł pomimo, że ograniczyłem wymianę płynów eksploatacyjnych do minimum. Jak coś się posypie do dam znać. :szeroki_usmiech

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez Wodnik
                                          Może się komuś przyda.
                                          przyda się na pewno kolejnemu potencjalnemu właścicielowi taka informacja
                                          a dosadniej to uchroni go przed kupnem. Tylko znając życie to akurat wtedy właściciel zapomni przekazać tych ciekawych informacji...
                                          NFPNorth-West
                                          2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                                          WARSZTAT www.dsize.pl
                                          ->
                                          CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                                          spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Coś mi tu nie gra w tych okresach z 1. postu. W książce serwisowej do Fabii 1.2 TSI mam filtr powietrza co 60000, z ciekawszych rzeczy jeszcze świece co 4 lata lub 60000, płyn hamulcowy po 3 latach, potem co 2. Może te okresy różnią się w zależności od kraju, do którego zamawiany jest samochód.
                                            Co do filtra przeciwpyłkowego - u mnie po 15000 był ciemny i śmierdział, natomiast filtr powietrza wyglądał na czysty i tu pojawia się klasyczna "zagwozdka", zakładając średnie obroty silnika na poziomie 2000 daje to 1,2 m^3 powietrza na minutę, gdy dodamy kompresję od turbiny (maksymalnie ok. 1,8 raza) wyjdzie jeszcze więcej, dużo więcej niż przez filtr kabinowy o niewiele mniejszej powierzchni (może maks. 2 razy), skąd taka różnica?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez DGW
                                              Zamieszczone przez Wodnik
                                              Może się komuś przyda.
                                              przyda się na pewno kolejnemu potencjalnemu właścicielowi taka informacja
                                              a dosadniej to uchroni go przed kupnem. Tylko znając życie to akurat wtedy właściciel zapomni przekazać tych ciekawych informacji...
                                              Nie demonizowałbym tak. Samochód mam od nowości, zbliża się mu trzeci rok. I mam nim zamiar pojeździć jeszcze z 5 lat. Jeżeli tak jak piszecie trzymanie się terminów wymian skraca znacząco żywotność to pewnie będę musiał już wymienić cały silnik z osprzętem. Nowy właściciel będzie miał zatem ode mnie samochodzik z całkiem nowymi bebechami :wink:
                                              A poza tym zauważ, że poza płynem hamulcowym wszystko wymienione w/g terminów serwisówki albo wcześniej, więc nie wiem czemu miałbym coś ukrywać. Zresztą zawsze w książce serwisowej wpisuję co, kiedy i na element jakiej firmy wymieniłem.

                                              [ Dodano: Sro 14 Lis, 12 18:56 ]
                                              Zamieszczone przez xof
                                              Co do filtra przeciwpyłkowego - u mnie po 15000 był ciemny i śmierdział, natomiast filtr powietrza wyglądał na czysty i tu pojawia się klasyczna "zagwozdka", zakładając średnie obroty silnika na poziomie 2000 daje to 1,2 m^3 powietrza na minutę, gdy dodamy kompresję od turbiny (maksymalnie ok. 1,8 raza) wyjdzie jeszcze więcej, dużo więcej niż przez filtr kabinowy o niewiele mniejszej powierzchni (może maks. 2 razy), skąd taka różnica?
                                              Dla mnie to też jest zagadka. Filtr przeciwpyłkowy wymieniam co roku i syf. A powietrza po 55 tyś. lekko przybrudzony. Może filtr przeciwpyłkowy ma większą skuteczność filtrowania tzn. mniejsze pory albo większą gęstość materiału filtracyjnego?

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Z tymi filtrami to chyba taka tendencja jest, nie mowiąc tylko o skodzie.
                                                W pugu 208 po 3kkm też nie wymienili kabinowego :shock:

                                                Trzymałbym się się zasady 15kkm, z pewnymi odstępstwami (filtr paliwa zawsze wymieniam przed zimą) :diabelski_usmiech

                                                Jak wpadne do dgw na panewki to olej też zleje jeszcze tego roku (chociaż 15kkm nie bedzie miał) :szeroki_usmiech

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez Wodnik
                                                  Wymianę płynu hamulcowego po dwóch latach olałem, wymienię po 3
                                                  ja nie olewam, jak co roku bywam w wakacje w Chorwacji - w tamtejszych warunkach (upał, góry) płyn musi w 100 % sprawny, zwłaszcza przy szybkiej jeździe.
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez ruwado
                                                    ja nie olewam, jak co roku bywam w wakacje w Chorwacji - w tamtejszych warunkach (upał, góry) płyn musi w 100 % sprawny, zwłaszcza przy szybkiej jeździe.
                                                    Ja należę do tych "szczęśliwców", którzy mieli okazję stracić hamulce - pedał wpadł w podłogę. Skończyło się na użyciu ręcznego, pięknym piruecie i... zatrzymaniu się idealnie na pasie w drugim kierunku jazdy. W dodatku zgodnie z kierunkiem jazdy na tym pasie No ale nie polecam. Przestudiowanie materiałów z przeglądu i tabeli pokazało, że przy nie wymieniono mi płynu hamulcowego przy przeglądzie 60kkm, a wpadnięcie pedału było przy 65 kkm. Wcześniej zdarzyło mi się 2-3 razy przy pierwszym hamowanie mieć wrażenie, że słabo hamują, ale drugie było cycuś-glancuś. Od tamtego czasu ZAWSZE pilnuję zaleceń odnośnie płynu hamulcowego.
                                                    Kiedyś OI Liftback
                                                    Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                                    Potem OII 1.9 TDI
                                                    Wkrótce OIII Liftback

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X